HENAX Sp. z o.o.
ul. Lodowa 122
PL-93-232 Łódź
 
tel.:+48 42 6772200
fax.:+48 42 6491515
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ACMOS

ACMOS rozwija oraz produkuje środki tworzące warstwę barierową do wszystkich zastosowań przemysłowych, gdzie kontakt pomiędzy dwoma materiałami musi być uniemożliwiony bądź zminimalizowany. Typowymi produktami są środki oddzielające, smary, środki antykorozyjne, ciecze do obróbki metali oraz pokrycia odporne na wysokie temperatury.

Podwaliny tego doskonale znanego przedsiębiorstwa z siedzibą w Bremie zostały położone w 1909 roku. Produkty ACMOS znajdują się na rynku od 1922 roku. Rozwój oraz produkcja środków tworzących warstwę barierową do zastosowania przemysłowego rozpoczęła się w 1957 roku, umiejscawiając ACMOS na obecnej wiodącej pozycji rynkowej.

Korporacyjny wizerunek firmy ACMOS charakteryzowany jest przez pionierski duch, wprowadzenie nowych chemicznych oraz fizycznych rozwiązań i przekładanie ich na praktyczne rozwiązania problemów w przemysłach drzewnym, szklarskim oraz tworzyw sztucznych, odlewnictwie oraz obróbce metali. ACMOS czyni wiele w celu ulepszenia technik produkcji a niektóre procesy produkcji stały się po raz pierwszy możliwe dzięki użyciu nowych środków ACMOS tworzących warstwę barierową. Nazwa ACMOS jest szczególnie blisko łączy się z gwałtownym rozwojem technologii poliuretanu.

Nieustanne badania oraz rozwój środków tworzących warstwę barierową zapewniają bezproblemowe użycie. Nasze laboratorium, produkcja oraz pomieszczenia administracyjne zostały jak dotąd powiększone o powierzchnię 10.000 m2. Pracownicy w liczbie 120 są zaangażowani w rozwój, produkcję oraz sprzedaż o światowym zasięgu dostępnych produktów – w przybliżeniu 2.200 środków tworzacych warstwę barierową. Produkty ACMOS są rozprowadzane na całym świecie przez specjalnie wyszkolonych doradców.